SCENECS Filmfestival winners
Vanaf 2006 zijn er debutant winnaars in verschillende categorieën geweest, klik hier een overzicht van alle winnende films en maker.
CategoryBest Fiction
Year | Director | Production | Country |
---|---|---|---|
2018 | Antony Pedone | An American in Texas | USA |
2017 | Emilia Zielonka | Tenderness | Poland |
2016 | Mikhail Kosyrev-Nesterov | Journey to the Mother | Russia & France |
2015 | Ruwan Heggelman | Beste Vrienden | The Netherlands |
2014 | Behrooz Karamzizade | Bahar in Wonderland | Germany & Iran |
2013 | Ricky Rijneke | Silent Ones | The Netherlands |
2012 | Arnaud Dufeys | Atomes | Belgum |
2011 | Shariff Korver | Geen weg terug | The Netherlands |
2010 | Ricky Rijneke | Wing: The Fisch That Talked Back | The Netherlands |
2009 | Timur Ismailov | Bingo | Azerbeidzjan |
2008 | Niels Bourgonje | Brand | The Netherlands |
2007 | Igor Kramer | Gödel | The Netherlands |
2006 | Naäma Palfrey | Zeven Zonden | The Netherlands |
CategoryBest Short Fiction
Year | Director | Production | Country |
---|---|---|---|
2018 | Simon Intihar | You Did Not Forget | Slovenia |
2017 | Rogier Hardeman | The Wedding Patrol | Germany |
2016 | Vasha Narace | One in | Trinidad and Tobago |
CategoryBest Documentary
Year | Director | Production | Country |
---|---|---|---|
2018 | Adam Weingrod | The Island | Israel |
2017 | Raimond Grimbergen | Closer to Maarten | The Netherlands |
2016 | Maud Neve | Un lézard dans la peau | Belgium |
2015 | Maud Neve | A Lizard under the Skin | Belgium |
2014 | Bart van den Aardweg | North East Hard West | The Netherlands |
2013 | Alex Lora Cercos | Odysseus Gambit | Spain |
2012 | Benjamin Kahlmeyer | Meanwhile in Mamelodi | Germany |
2011 | Srdjan Sarenac | Village Without Women | Bosnia and Herzegovina |
2010 | Justin Peach | Lonely Pack/Kleine Wölfe | Germany |
2009 | Klaas Bense | Diary of a Times Square Thief | The Netherlands |
2008 | Jasper Huizinga | Ypke | The Netherlands |
2007 | Elizabeth Rocha Salgado | Zo is dat – Het zijn en de aarde | The Netherlands |
2006 | Olaf Koelewijn | Vingers op het glas | The Netherlands |
CategoryOeuvre Award/ lifetime achievement award
Year | Person | Country |
---|---|---|
2017 | Jeroen Beker | The Netherlands |
2016 | Steven de Jong | The Netherlands |
2014 | Hans de Wolf | The Netherlands |
2013 | Dave Schram & Maria Peters | The Netherlands |
2012 | Dick Maas | The Netherlands |
2011 | Pieter Verhoeff | The Netherlands |
2010 | Jean van den Velde | The Netherlands |
2009 | Jos Stelling | The Netherlands |
CategoryVUE Audience Award
Year | Director | Production | Country |
---|---|---|---|
2018 | Jaime Prins | Wheels of Change | The Netherlands |
2017 | Carilijne Pieters | A Lifetime of Love | The Netherlands |
2016 | Len Enkhuizen | Gender Victory | The Netherlands |
2015 | Farshad Aria | Dance Iranian | The Netherlands |
2014 | Anastasia Lukovnikova | Bonapetit! | Russia |
Dan Sachar | Last of you | Israel | |
2013 | Maaike Broos | Onomkeerbaar | The Netherlands |
2012 | Willem Timmers & Ilja Kok | Framing the Other | The Netherlands |
2011 | Anne-Marieke Graafmans | Lieve Anne-Marieke | The Netherlands |
CategoryTalent Award
Year | Director | Production | Country |
---|---|---|---|
2018 | Barbara Vollebregt & Fatima Warsame | Breaking Borders | The Netherlands |
2017 | Attendees SCENECS Campus program | Always move forward | The Netherlands |
2016 | Attendees SCENECS Campus program | Mannenpraat | The Netherlands |
CategoryBest Acting Award
Year | Director | Production | Country |
---|---|---|---|
2018 | Christanne de Bruijn | The Conductor | The Netherlands |
2017 | Tim Douwsma | Spaak | The Netherlands |